1-TASON ESTEKISAT 21.6.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

2-TASON KOULUKISAT 10.6.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

1-TASON KOULUKISAT 23.4.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

1-TASON KOULUKISAT 2.4.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

1-TASON ESTEKISAT 26.3.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

1-TASON ESTEKISAT 5.3.2017

Kisatulokset löytyvät KIPAsta.

1-TASON ESTEKISAT 9.10.2016,
TULOKSET

Luokka 1: Estekorkeus 40-50 cm, A.1.0, avoin kaikille
10 lähtöä

1 Tuuli Luimula Tiipiön Bella KaKo 0
1 Salla Tapio Saran Tähti JoRa 0
1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0
1 Moona Alila Kenwood's Royal Phantom JoRa 0
1 Tiina Ollikainen Toris PRIMA 0
1 Jutta Pääkkönen Fanta S PRIMA 0
1 Jenna Jylkkä Pramia PRIMA 0
8 Silja Korpela Meteoriitti PyRa 4
8 Janica Salmela Saran Tähti JoRa 4
10 Saga Tiri Moondelight Sirius PRIMA Hyl

Luokka 2 Estekorkeus 60-70 cm, arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Riikka Sinkkonen Roskilde JoRa 0 0 34,04
2 Roosa Haapakoski Eric v/d Vleut PRIMA 0 0 35,88
3 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0 0 37,78
4 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0 0 37,80
5 Tuuli Luimula Lacky Luck KaKo 0 0 40,69
6 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 0 0 41,60
7 Jutta Pääkkönen Fanta S PRIMA 0 0 42,69
8 Iida Pahkamaa Dekadents PyRa 0 4 36,98
9 Veera Junno Weltfair PRIMA 0 Hyl
10 Saga Tiri Moondelight Sirius PRIMA 4 68,52
11 Tiina Ollikainen Toris PRIMA 4 89,71
12 Moona Alila Kenwood's Royal Phantom JoRa Hyl

Luokka 3 Estekorkeus 80 cm, arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille
10 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Veera Junno Weltfair PRIMA 0 0 39,70
2 Roosa Haapakoski Eric v/d Vleut PRIMA 0 0 40,32
3 Iida Pahkamaa Dekadents PyRa 0 0 41,08
4 Riikka Sinkkonen Roskilde JoRa 0 0 43,69
5 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0 0 45,09
6 Tuuli Luimula Lacky Luck KaKo 0 0 51,00
7 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 0 4 45,44
8 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0 4 61,94
9 Suvi Tolonen Flying Mandy RANRAT 4 47,90
10 Sara Vääräkoski Rosy Zillah 560 NF PRIMA Hyl

Luokka 4 Estekorkeus 100 cm, piste-esteratsastus, avoin kaikille
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Jemina Lastumäki Enterprice PRIMA 780 53,77
2 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 650 50,03
3 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 640 50,88
4 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA Hyl

Luokka 5 Estekorkeus 110 cm, arv. 367.1 (A2/A2)
3 lähtöä, 1 sijoittuu.

1 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 0 0 44,77
2 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 4 52,44
3 Jemina Lastumäki Enterprice PRIMA 4 60,06

2-TASON LUOKKIEN TULOKSET LÖYTYVÄT KIPASTA:

18.6.2016 Koulukisat: Linkki KIPA:an

19.6.Estekisat: Linkki KIPA:an

1-TASON ESTEKISAT 19.6.2016,
TULOKSET

Luokka 1 Prix de Konetalo Oy 60 cm Arv.A.1.0
11 lähtöä

1 Susanne Mathlin Rotser YR 0
1 Ronja Seppä Prima's Pioni PRIMA 0
1 Eveliina Tolonen Vehkalan Karoliina PRIMA 0
1 Alisa Palokangas C& C Olly MELARA 0
1 Sara Vääräkoski Rosy Zillah 560 NF PRIMA 0
1 Annele Piukkala Odyseusz RANRAT 0
1 Veera Vuorenmaa Charmtroll PiRa 0
1 Nicolina Enkvist Klockarpågen EssRy 0
1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0
10 Riikka Sinkkonen Roskilde JoRa 4
10 Sanni Hanhisalo Ellilän Bramble Cocktail K-GR 4

Luokka 2 Prix de Sähköliike M&T Oy 80cm Arv.367.1
14
lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Eveliina Pohjola Robi KiRa 0 0 27,22
2 Ronja Seppä Kukkarosuon Elsa PRIMA 0 0 31,18
3 Susanne Mathlin Rotser YR 0 0 33,27
4 Heidi Sorvoja Hilan Oleksi RANRAT 0 0 33,59
5 Anna-Reeta Hauru Zo Maar Zoë MylRa 0 0 34,00
6 Venla Limma Lakupeikko TemRa 0 0 37,47
7 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 0 6 63,89
8 Janina Soronen Heidberg's Nonshiro OR 4 52,16
9 Wilma Enkvist Tess II EssRy 4 66,95
10 Sara Vääräkoski Rosy Zillah 560 NF PRIMA 4 72,07
11 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA Hyl
11 Sanni Hanhisalo Ellilän Bramble Cocktail K-GR Hyl
11 Nicolina Enkvist Klockarpågen EssRy Hyl
11 Reeta Kulo Supersara PRIMA Hyl

1-TASON ESTEKISAT 5.5.2016,
TULOKSET

LUOKKA 1 Ristikko-40cm Arv.A.1.0
3 lähtöä

1 Noora Paananen Duunari PRIMA 0
2 Sara Taittonen Usvaniityn Irwin JoRa 4
3 Milja Latvakoski Ricky Wee JoRa Hyl

LUOKKA 2 Estekorkeus 50cm Arv.A.1.0
4 lähtöä

1 Sara Nykänen Babette HaR 0
1 Evelina Sundvik Lillemons Ducati NURK 0
1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0

LUOKKA 3 Estekorkeus 70cm Arv. 367.1 (A2/A2)
11 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 0 0 31,42
2 Krista Nykänen Rummu Jüri HaR 0 0 35,64
3 Ronja Seppä Prima's Pioni PRIMA 0 0 36,25
4 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0 0 36,99
5 Sara Vääräkoski Rozy Zillah PRIMA 0 0 38,67
6 Essi Rantakangas Ernessiitta HaR 0 0 38,86
7 Eveliina Tolonen Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0 0 41,57
8 Veera Junno Supersara PRIMA 4 50,75
9 Sara Nykänen Babette HaR 4 53,41
10 Evelina Sundvik Lillemons Ducati NURK Hyl
10 Hinni Kerola Love La Fair RANRAT Hyl

LUOKKA 4 Estekorkeus 80cm Arv. 367.1 (A2/A2)
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 0 0 32,14
2 Ronja Seppä Prima's Pioni PRIMA 0 0 34,07
3 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 0 0 36,99
4 Jonna Pajala Varssi PyRa 0 0 40,96
5 Heidi Sorvoja Hilan Oleksi RANRAT 0 0 45,00
6 Krista Nykänen Rummu Jüri HaR 4 57,77
7 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 4 69,43
8 Essi Rantakangas Ernessiitta HaR Hyl

LUOKKA 5 Estekorkeus 90cm Arv.367.1 (A2/A2)
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Laura Kangasniemi Le Lando HaR 0 0 34,16
2 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 0 0 35,99
3 Jonna Pajala Varssi PyRa 0 0 37,87
4 Vappu Junnila San Juan HaRa 0 0 39,91
5 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 0 0 48,02
6 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0 8 50,31
7 Suvi Tolonen Flying Mandy RANRAT 4 47,89
8 Heidi Sorvoja Hilan Oleksi RANRAT 4 58,38
9 Henni Hietanen Rozy Zillah PRIMA Hyl

LUOKKA 6 Estekorkeus 100cm+ Arv.A.2.0
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Jemina Lastumäki Enterprice PRIMA 0 45,84
2 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0 46,64
3 Suvi Tolonen Flying Mandy RANRAT 0 47,85
4 Laura Kangasniemi Le Lando HaR 4 44,53
5 Vappu Junnila San Juan HaRa 8 79,10

1-TASON KOULUKISAT 30.4.16
TULOKSET

Luokka 2 Helppo C:1 Avoin kaikille
Tuomari C: Soile Lappalainen
19 l
ähtöä, 5 Sijoittuu.
1 Rosa Nykänen Rummu Jüri HaR 138,5 69,250
1 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 138,5 69,250
3 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 137,5 68,750
4 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 133,5 66,750
5 Sara Nykänen Babette HaR 131,0 65,500
6 Krista Nykänen Rummu Jüri HaR 130,0 65,000
7 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 128,0 64,000
8 Eveliina Tolonen Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 124,0 62,000
9 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 121,5 60,750
10 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 120,5 60,250
10 Miia Niskala Keijumaan Hilma JoRa 120,5 60,250
12 Amanda Nilsson Erä-Armi JoRa 118,5 59,250
12 Jonna Luoto Kansas II PyRa 118,5 59,250
14 Reeta Kulo Supersara PRIMA 118,0 59,000
15 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 117,5 58,750
16 Miia Niskala Otsium JoRa 101 50,500
17 Ronja Oksa Steffi HaR 98,5 49,250
18 Petra Ulvi Otsium RANRAT 95,0 47,500
19 Reetta Suhonen Erä-Armi JoRa Hyl

Luokka 3 Helppo B:3 Avoin kaikille
Tuomari C: Soile Lappalainen
8 l
ähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Tarja Autio Lord Charmant PRIMA 147,5 67,045
2 Tarja Autio Prima's Pioni PRIMA 145,5 66,136
3 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 142,0 64,545
4 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 141,5 64,318
5 Krista Nykänen Babette HaR 141,0 64,091
6 Vera Karhu Morgrid ut Deuten K-PH 139,0 63,182
7 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 125,5 57,045
8 Jaana Oksa Vitrazas HaR keskeyttää

Luokka 4 Helppo A FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma 2009
Tuomari C: Soile Lappalainen
5 l
ähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Tarja Autio Lord Charmant PRIMA 147,5 64,130
2 Tarja Autio Prima's Pioni PRIMA 146,5 63,696
3 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 143,0 62,174
4 Hanna Harjupatana My Marmelade 2835 K-GR 141,5 61,522
5 Vappu Junnila San Juan HaRa 125,5 54,565

Luokka 5 Vaativa B:1, Avoin kaikille, Harjoitusluokka
Tuomari C: Soile Lappalainen
4 l
ähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Elli Tuominen Lance Armstrong OR 141,0 58,750
2 Kaisa Vilkuna Rival Royal PRT 131,5 54,792
3 Matleena Perkkiö Elshofs Gonda Arts 118,0 49,167
4 Elli Tuominen Rockstar OR 114,0 47,500

1-TASON KOULUKISAT 27.3.16,
TULOKSET

LUOKKA 1: Helppo Ö, avoin kaikille
kaikki palkitaan

  1. Jenni Kähtävä – Varis, RanRat 61,875 %
    1. Jenni Junno – Rockfield Perfection 274 C, PRIMA 61,250 %
    1. Heta Häkkilä – Kapinan Kuutar, RanRat 60,625 %
    Anna Hälvä – Mylverin Camaro, PRIMA (kilpailun ulkop.) 65,625 %

LUOKKA 2: HeC:2, avoin kaikille
10 lähtöä, 3 sijoittuu

1. Veera Junno – Vehkalan Karoliina 529 NF, PRIMA 63,864 %
2. Veera Junno – Rockfield Perfection 274 C, PRIMA 62,500 %
2. Tiina Haapakoski – Mayla van de Amerhoeve, PRIMA 62,500 %
4. Jenna Hietasaari – Maur, PRIMA 61,364 %
5. Vera Karhu – Mogrid ut Deuten, K-PH 60,909 %
6. Henna-Riina Jokitalo – Vinkan Tuuli, PRIMA 59,773 %
6. Tiina Rautio – Hortesh, PyRa 59,773 %
8. Tiina Ollikainen – Toris, PRIMA 59,545 %
9. Sara Vääräkoski – Rosy Zillah 560 NF, PRIMA 58,864 %
10. Ronja Seppä – Prima's Pioni, PRIMA 58,409 %

LUOKKA 3: K.N. Special, avoin kaikille
9 lähtöä, 3 sijoittuu

1. Tarja Autio – Lord Charmant, PRIMA 66,000 %
1. Tarja Autio – Hortesh, PRIMA 66,000 %
3. Emilia Siipo – Otella Q, TORPAN 65,000 %
4. Veera Junno – Rockfield Perfection 274 C, PRIMA 63,200 %
5. Riikka Sinkkonen – Roskilde, JoRa 62,600 %
6. Tiina Haapakoski – Mayla van de Amerhoeve, PRIMA 61,00 %
7. Tiina Ojala – Trentino Colorado S, PRIMA 60,600 %
8. Jenna Hietasaari – Maur, PRIMA 60,400 %
9. Veera Junno – Vehkalan Karoliina 529 NF, PRIMA 59,400 %

LUOKKA 4: A-merkin kouluohjelma, avoin kaikille
7 lähtöä, 2 sijoittuu

1. Hanna Autio – Don Rohmina W 2766, TORPAN 66,852 %
2. Emilia Siipo – Otella Q, TORPAN 65,370 %
3.Hanna-Kaisa Koponen – Camon, K-GR 62,778 %
4. Tarja Autio – Lord Charmant, PRIMA 61,481 %
5. Tarja Autio – Prima's Pioni, PRIMA 61,296 %
6. Riikka Sinkkonen – Roskilde, JoRa 60,000 %
7. Oona Huovari – Obora's Leon, PRIMA 56,852 %

LUOKKA 5: VaB: MB Special, avoin kaikille (kilpailuharjoitus)
3 lähtöä, 1 sijoittuu

    1. Hanna Autio – Don Rohmina W 2766, TORPAN 61,897 %
    1. Salla Sipilä – Kalvarija, PRIMA 61,897 %
    3. Oona Huovari – Obora's Leon, PRIMA 56,897 %

TULOKSET 5.3.2016

1-TASON ESTEKISAT

Luokka 1 Puomi, kaikki palkitaan
1. Jenni Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0
1. Ronja Tuomivaara Lumiprinssi RANRAT 0
1. Anni Pitkäaho Cloudberry Lord Lochness MylRa 0

Luokka 2 Ristikko-40cm A.1.0
1 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA 0
1 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0
1 Tiina Ollikainen Toris PRIMA 0

Luokka 3 Estekorkeus 60cm A.1.0
1 Tiina Ojala Valo-Raila PRIMA 0
1 Silja Tuomivaara Lowieke RANRAT 0
1 Tiina Ollikainen Toris PRIMA 0
1 Alisa Palokangas C&C Olly MELARA 0
1 Ronja Seppä Prima´s Pioni PRIMA 0
1 Ronja Seppä Karolin Poika PRIMA 0
1 Ronja Seppä Kukkarosuon Elsa PRIMA 0
1 Sara Vääräkoski Rosy Zillah 560 NF PRIMA 0
1 Riitta Lapinoja Fondo Ferraro RANRAT 0
1 Riitta Lapinoja Pulun keikari RANRAT 0
11 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA 4
11 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 4
11 Carolina Isokääntä Brylant Cla Ri 4

Luokka 4 Estekorkeus 80cm A.2.0
11 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Riitta Lapinoja Bolieta 107 RP RANRAT 0 40,51
2 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 0 49,47
3 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0 51,52
4 Oona Huovari Obora´s Leon PRIMA 0 56,19
5 Ronja Seppä Karolin Poika PRIMA 8 52,88
6 Sara Vääräkoski Rosy Zillah 560 NF PRIMA 8 66,50
7 Tiina Ojala Valo-Raila PRIMA 8 75,03
8 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA Hyl
8 Alisa Palokangas C&C Olly MELARA Hyl
8 Ronja Seppä Prima´s Pioni PRIMA Hyl
8 Carolina Isokääntä Brylant Cla Ri Hyl

Luokka 5 Estekorkeus 90cm+ A.2.0
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Riitta Lapinoja Bolieta 107 RP RANRAT 0 39,33
2 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 4 49,12
3 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 4 53,32
4 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 4 56,71
5 Johanna Kivi Obora´s Leon JoRa 4 58,03


TULOKSET 5.8.2015

1-TASON ESTEKISAT

Luokka 1 Prix de Maljus Oy 40cm arv. A.1.0 avoin kaikille

1 Jenna Jylkkä Pramia PRIMA 0
1 Emma Lidström Kelly II LIDRID 0
1 Jenna Jaakola Stonehead's Ira NIRA 0
1 Minttu Romppainen K.P.Elviira HaRa 0
1 Sara Nykänen Thorndale Tamara Bell HaR 0

 

Luokka 2 Prix de sähköliike M&T 60cm arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille
11 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Alisa Palokangas C&C Olly MELARA 0 0 26,76
2 Sara Nykänen Thorndale Tamara Bell HaR 0 0 29,12
3 Emma Lakovaara Gortmore Spot the Dot LIDRID 0 0 30,20
4 Marjo Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0 0 30,25
5 Jenna Jaakola Stonehead's Ira NIRA 0 0 31,81
6 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 0 4 29,43
7 Maija Inkiläinen Navigaator Prix PRIMA 0 4 32,47
8 Krista Nykänen Babette HaR 4 43,41
9 Minttu Romppainen K.P.Elviira HaRa 4 58,91
10 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA 4 63,85
11 Salla Kekäläinen Bajka RANRAT Hyl

Luokka 3 Prix de Suomen Konetalo Oy 70cm arv.367.1 avoin kaikille
11 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 0 0 31,40
2 Jenna Ahrens Wanda OR 0 0 33,47
3 Emma Lakovaara Gortmore Spot the Dot LIDRID 0 0 34,78
4 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0 0 42,82
5 Salla Kekäläinen Bajka RANRAT 0 0 44,71
6 Krista Nykänen Babette HaR 0 4 34,21
7 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0 4 40,36
8 Riitta Lapinoja Fondo Ferraro RANRAT 8 58,71
9 Maija Inkiläinen Navigaator Prix PRIMA 8 75,75
10 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA Hyl
10 Alisa Palokangas C&C Olly MELARA Hyl

Luokka 4 Prix de Ojala group 80cm arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 0 0 36,85
2 Noora Paananen Ilon Kiri PeRa 0 0 48,53
3 Jenna Ahrens Eera OR 0 4 31,08
4 Julia Myllymäki Parkroe Henry KSUR 0 4 33,82
5 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 4 52,56
6 Heidi Sorvoja Hilan Oleksi RANRAT 8 51,82
7 Riitta Lapinoja Fondo Ferraro RANRAT 24 74,84
8 Emmi Kumpuvaara Wynja af Eggersmann ox STS LowRid Hyl
8 Reeta Kulo Supersara PRIMA Hyl


Luokka 5 Prix de Tarranikkari 90cm+ arv. C avoin kaikille
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Jemina Lastumäki Enterprice PRIMA 4 51,16 (100cm)
2 Jenna Ahrens Eera OR 8 55,85
3 Jenna Jylkkä Oboe PRIMA 4 62,69
4 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 4 67,36 (100cm)
5 Heidi Sorvoja Hilan Oleksi RANRAT 8 70,00
6 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 4 72,13
7 Julia Myllymäki Parkroe Henry KSUR 4 86,54
8 Emmi Kumpuvaara Wynja af Eggersmann ox STS LowRid Hyl
8 Tonya Siipola Bolieta 107 RP RANRAT Hyl

Kilpailun ulkopuolella:

Tonya Siipola Bolieta RANRAT 0 65,78 (100cm)
Jenna Jylkkä Oboe PRIMA 12 77,00 (100cm)


TULOKSET 24.6.2015

1-TASON ESTEKISAT

Luokka 1 Prix de Ylivieskan Hevoskeskus Oy, Puomiluokka arv.A.1.0
9 lähtöä

1 Tomas Mäntysaari Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0
1 Ava Ollila Thorndale Tamara Bell HaR 0
1 Jeeli Huovari Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0
1 Jenni Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0
1 Paula Niskala Tiilan Miina JoRa 0
1 Sarah Martin Lumiprinssi RANRAT 0
1 Aino Alatalo Voitarmo PyRa 0
8 Jonna Luoto Suutarin Tyttö PyRa 4
9 Janette Saarela No Name RANRAT Hyl

Luokka 2 Prix de Suomen Konetalo, ristikko/40cm arv.A.1.0
21 lähtöä

1 Jenna Hietasaari Lord Charmant PRIMA 0
1 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA 0
1 Maria Mäntysaari Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0
1 Ronja Tuomivaara Hondsrug Grenadier RANRAT 0
1 Annele Piukkala Odyseusz RANRAT 0
1 Minttu Romppainen K.P. Elviira HaRa 0
1 Laura Heikkilä Kaunisrannan Indiana Jones RANRAT 0
1 Jenna Jaakola Stonehead's Ira NIRA 0
1 Noora Paananen Ilon Kiri PeRa 0
1 Paula Niskala Tiilan Miina JoRa 0
1 Tuulia Turvanen Erä-Armi RANRAT 0
1 Miia Niskala Otsium JoRa 0
1 Mari Karjalainen Kansas II RANRAT 0
1 Aino Alatalo Voitarmo PyRa 0
1 Moona Alila Ruffus JoRa 0
1 Pauliina Kangas Valfijs OR 0
17 Kati Karjainen Lippis RANRAT 4
17 Matilda Nilsson Lippis RANRAT 4
17 Jonna Luoto Suutarin Tyttö PyRa
20 Petra Ulvi Kansas II RANRAT Hyl
20 Janette Saarela No Name RANRAT Hyl

Luokka 3 Prix de Ojala Group, 60 cm arv.A.1.0
24 lähtöä

1 Salla Sipilä Pulun Onni PRIMA 0
1 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 0
1 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb PRIMA 0
1 Sara Nykänen Thorndale Tamara Bell HaR 0
1 Krista Nykänen Babette HaR 0
1 Rosa Nykänen Babette HaR 0
1 Annele Piukkala Odyseusz RANRAT 0
1 Minttu Romppainen K.P. Elviira HaRa 0
1 Jenna Jaakola Stonehead's Ira NIRA 0
1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0
1 Heli Virtanen Rissikko MylRa 0
1 Riitta Lapinoja Fondo Ferraro RANRAT 0
1 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0
1 Marjo Jokitalo Vinkan Tuuli PRIMA 0
1 Pauliina Kangas Valfijs OR 0
1 Tiina Haapakoski Mayla van de Amerhoeve PRIMA 0
17 Jenna Hietasaari Lord Charmant PRIMA 4
17 Noora Paananen Ilon Kiri PeRa 4
17 Miia Niskala Otsium JoRa 4
17 Amanda Nilsson Erä-Armi RANRAT 4
21 Mari Karjalainen Kansas II RANRAT 8
22 Ronja Tuomivaara Hondsrug Grenadier RANRAT Hyl
22 Lotta Hirvilammi Doyher Delily PyRa Hyl
22 Ronja Alasimi Lippis RANRAT Hyl

Luokka 4 Prix de Visura Oy, 80 cm arv.A.2.0
14 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 0 46,88
2 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0 52,42
3 Suvi Tolonen Flying Mandy RANRAT 0 55,03
4 Veera Junno Irse PRIMA 0 55,53
5 Helena Tikkanen Mariinski 2768 MuR 0 57,26
6 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 0 59,78
7 Riikka Sinkkonen Roskilde JoRa 0 66,32
8 Jonna Pajala Varssi PyRa 4 57,94
9 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 4 74,40
10 Pauliina Kangas Rodrigo II OR 4 76,16
11 Salla Sipilä Pulun Onni PRIMA 4 88,08
12 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA Hyl
12 Reeta Kulo Supersara PRIMA Hyl
12 Julia Myllymäki Parkroe Henry KSUR kesk.

Luokka 5 Prix de Polarline, 90cm+ arv.A.2.0
10 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Johanna Kivi Orhidee JoRa (100 cm) 0 50,77
2 Pauliina Kangas Rodrigo II OR 0 51,00
3 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 0 51,31
4 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 0 57,90
5 Helena Tikkanen Mariinski 2768 MuR 0 66,07
6 Suvi Tolonen Flying Mandy RANRAT 4 49,86
7 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 8 44,12
8 Jenna Hietasaari Maur PRIMA Hyl
8 Veera Junno Irse PRIMA Hyl
8 Julia Myllymäki Parkroe Henry KSUR Hyl

 

TULOKSET 10. 6. 2015

1-TASON ESTEKISAT

 

Luokka 1 Prix de Valjasliike Saarinen 50 cm arv. A.1.0 avoin kaikille
14 lähtöä

1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0
1 Petra Ulvi Erä-Armi RANRAT 0
1 Amanda Nilsson Erä-Armi RANRAT 0
1 Mari Karjalainen Ballymitty Boy RANRAT 0
5 Ronja Haltsonen Ricky Wee MuR 4
5 Milja Raitanen Ballymitty Boy RANRAT 4
5 Pihla Raitanen Haycape's Fernando RANRAT 4
5 Ronja Alasimi Ballymitty Boy RANRAT 4
9 Sonja Mäki Huiman Heppu HaR 16
10 Suvi Tolonen Sävel-Paula RANRAT Hyl
10 Janette Saarela No Name RANRAT Hyl
10 Petra Ulvi Haycape's Fernando RANRAT Hyl
10 Miia Niskala Otsium JoRa Hyl
10 Sara Taittonen Ricky Wee JoRa Hyl

Luokka 2 Prix de Rautioseppä 70 cm arv.A.1.0 avoin kaikille
9 lähtöä

1 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 0
1 Reeta Kulo Supersara PRIMA 0
1 Amanda Nilsson Erä-Armi RANRAT 0
1 Mari Karjalainen Haycape's Fernando RANRAT 0
1 Sonja Mäki Lamans HaR 0
1 Iida Matila Dekadents PyRa 0
1 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 0
8 Marie Granö Repe Rudolf K-GR 8
9 Miia Niskala Otsium JoRa Hyl
9 Jonna Luoto Otsium PyRa Hyl

Luokka 3 Prix de Tarranikkari 90 cm arv. A.2.0 avoin kaikille
11 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Riitta Lapinoja Bolieta 107 RP RANRAT 0 32,69
2 Jenna Jylkkä Oboe PRIMA 0 38,45
3 Oona Huovari Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 0 38,76
4 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 0 41,78
5 Nathalie Westman Cinderella K-GR 0 44,03
6 Iida Matila Dekadents PyRa 0 45,43
7 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 4 39,23
8 Roosa Haapakoski Herr Dimka PRIMA 4 42,45
9 Sonja Mäki Lamans HaR 4 44,92
10 Veera Junno Irse PRIMA Hyl
10 Rosa Renlund Lord Bollinger K-GR Hyl

Luokka 4 Prix de Visura Oy 100+cm arv.A.2.0 avoin kaikille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Riitta Lapinoja Bolieta 107 RP RANRAT 0 35,07
2 Nathalie Westman Cinderella K-GR 4 39,08
3 Oona Huovari Vehkalan Karoliina 592 NF PRIMA 4 41,11
4 Tiina Ojala Trentino Colorado S PRIMA 12 37,35
5 Veera Junno Irse PRIMA Hyl
5 Rosa Renlund Lord Bollinger K-GR Hyl

 

1 - TASON KOULUKISAT 23.5.2015

TULOKSET

LUOKKA 1 Prix de Hevoskeskus Oy, HeC:1 2000

Tuomari C: Taina Mansikkamäki
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 122,0 p. 61,000 %
2 Laura Räsä
nen Beador OR 120,5 p. 60,250 %
3 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 119,5 p. 59,750 %
4 Veera Rekilä Otella Q TORPAN 116,0 p. 58,000 %
5 Riitta Lapinoja Love La Fair RANRAT 115,0 p. 57,500 %
6 Vera Karhu Elfen Fandaran K-PH 114,5 p. 57,250 %
6 Camilla Witick Francis TORPAN 114,5 p. 57,250 %
8 Jenna Hietasaari Vehkalan Karoliina PRIMA 114,0 p. 57,000 %
9 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 113,5 p. 56,750 %
10 Henna-Riina Jokitalo Zivolda PRIMA 113,0 p. 56,500 %
11 Jemina Luomala Roomus Reede TORPAN 111,0 p. 55,500 %
12 Reeta Kulo Supersara PRIMA 108,5 p. 54,250 %
13 Noora Kerola El Macho Man TORPAN 102,0 p. 51,000 %

LUOKKA 2b Prix de Tarranikkari HeB K.N. Special, Avoin kaikille

Tuomari C: Taina Mansikkamäki
14 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 154,5 p. 61,800 %
2 Jenna Hietasaari Maur PRIMA 150,5 p. 60,200 %
3 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C PRIMA 150,0 p. 60,000 %
4 Riikka Sinkkonen Roskilde JoRa 149,5 p. 59,800 %
5 Oona Huovari Espoir Du Hasard PRIMA 148,0 p. 59,200 %
6 Laura Räsänen Beador OR 147,5 p. 59,000 %
7 Riitta Lapinoja Love La Fair RANRAT 145,5 p. 58,200 %
8 Laura Remes Salvador KiuRa 144,0 p. 57,600 %
9 Laura Remes Matadoor KiuRa 141,0 p. 56,400 %
9 Jemina Luomala Roomus Reede TORPAN 141,0 p. 56,400 %
11 Jenna Hietasaari Prima's Pioni PRIMA 140,5 p. 56,200 %
11 Veera Rekilä Otella Q TORPAN 140,5 p. 56,200 %
13 Vera Karhu Elfen Fandaran K-PH 137,5 p. 55,000 %
14 Noora Kerola El Macho Man TORPAN 136,0 p. 54,400 %

LUOKKA 3 Prix de Valjasliike Saarinen HeB:0 2009, Avoin kaikille

Tuomari C: Taina Mansikkamäki
1 lähtöä, ei sijoituksia.

1 Oona Huovari Obora's Leon PRIMA 152,0 p. 60,800 %

 

 1-TASON ESTEKISAT 2.5.2015

TULOKSET

LUOKKA 1 Prix de Maljus Oy 60 cm arv. 367.1 (A2/A2)
15 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Aino Alatalo - Armi, PyRa 0-0 32,75
2 Rosa Nykänen - Thorndale Tamara Bell, HaR 0-0 33,50
3 Henni Hietanen - Prima's Pioni, PRIMA 0-0 35,68
4 Krista Nykänen - Babette, HaR 0-0 35,85
5 Roosa Lappalainen - Viper, KiuRa 0-0 36,06
6 Sara Nykänen - Thorndale Tamara Bell, HaR 0-0 37,06
7 Ronja Alasimi - Pin Rock's Aramis, RANRAT 0-0 38,41
8 Mari Karjalainen - Haycape's Fernando, RANRAT 0-0 41,85
9 Mirella Pitkäkoski - Chantanell, KiuRa 0-0 42,00
10 Alina Keinonen - Chantanell, KiuRa 0-4 33,85
11 Reeta Kulo - Supersara, PRIMA 4 76,25
12 Tonya Siipola - Love La Fair 581 NF, RANRAT Hyl
12 Eveliina Tolonen - Hop O'my Thumb, PRIMA Hyl
12 Amanda Nilsson - Pin Rock's Aramis, JoRa Hyl
12 Petra Ulvi - Pin Rock's Aramis, RANRAT Hyl

LUOKKA 2 Prix de Ojala Group 70 cm arv. 367.1 (A2/A2)
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Aino Alatalo - Armi, PyRa 0-0 34,03
2 Anniina Lindvall - Pin Rock's Full Of Life, TORPAN 0-0 36,22
3 Elma Keinonen - Viper, KiuRa 0-0 38,62
4 Jenna Hietasaari - Vehkalan Karoliina, PRIMA 0-0 40,62
5 Tiina Ojala - Trentino Colorado S, PRIMA 0-4 40,47
6 Veera Junno - Rockfield Perfection 274 C, PRIMA 0-4 40,72
7 Krista Nykänen - Babette, HaR 0-4 41,22
8 Mari Karjalainen - Haycape's Fernando, RANRAT 0-Hyl
9 Heidi Sorvoja - Esben, RANRAT 4 76,79
10 Petra Ulvi - Haycape's Fernando, RANRAT 4 89,07
11 Tarja Autio - Pulun Onni, PRIMA 8 63,85
12 Tonya Siipola - Love La Fair 581 NF, RANRAT Hyl
12 Eveliina Tolonen - Hop O'my Thumb, PRIMA Hyl

LUOKKA 3 Prix de Rautioseppä 80 cm arv. 367.1 (A2/A2)
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Riitta Lapinoja - Bolieta 107 RP, RANRAT 0-0 32,57
2 Maiju Ruusunen - Sirun Pete, PeRa 0-0 35,13
3 Roosa Haapakoski - Herr Dimka, PRIMA 0-0 35,28
4 Tarja Autio - Prima's Pioni, PRIMA 0-0 38,94
5 Anniina Lindvall - Pin Rock's Full Of Life, TORPAN 0-0 39,37
6 Veera Junno - Rockfield Perfection 274 C, PRIMA 0-0 41,75
7 Jenna Hietasaari - Maur, PRIMA 0-0 49,25
8 Laura Räsänen - Beador, OR 0-4 32,25
9 Tarja Autio - Supersara, PRIMA 0-4 36,44
10 Heidi Sorvoja - Esben, RANRAT 4 62,18
11 Tarja Autio - Pulun Onni, PRIMA 4 62,35
12 Maria Tirkkonen - Weltfair, NIRA Hyl

Luokka 4 Prix de Suomen Konetalo Oy 90+ cm arv. 367.1 (A2/A2) 
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Laura Räsänen - Beador, OR 0-0 32,91
2 Maiju Ruusunen - Sirun Pete, PeRa 0-0 34,07
3 Jemina Lastumäki - Enterprice, PRIMA 0-0 38,56
4 Roosa Haapakoski - Herr Dimka, PRIMA 0-4 36,06
5 Tiina Ojala - Trentino Colorado S, PRIMA 4 49,38
6 Jenna Hietasaari - Maur, PRIMA 4 57,36
7 Oona Huovari - Vehkalan Karoliina, PRIMA 4 80,86
8 Riitta Lapinoja - Bolieta 107 RP, RANRAT 8 54,70
Jemina Lastumäki - Enterprice, PRIMA (100 cm) 0-0 34,00 (kilpailun ulkop.)

 

1 - TASON ESTEKISAT 5.4.2015

TULOKSET

Luokka 1 PRIX DE VALJASLIIKE SAARINEN 50cm, arv. 367.1 
15 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Rosa Nykänen Thorndale Tamara Bell (8) Haapaveden Ratsastajat ry 0 0 25,91
2 Anniina Lindvall Pin Rock's Full Of Life (4) Torpan Ratsastajat ry 0 0 30,03
3 Krista Nykänen Babette (9) Haapaveden Ratsastajat ry 0 0 32,69
4 Amanda Nilsson Erä-Armi (13) Rannikon Ratsastajat ry 0 0 33,38

5 Miia Niskala Keijumaan Hilma (7) Jokilaakson Ratsastajat ry 0 0 33,56
6 Reeta Kulo Supersara (14) Prima Riders ry 0 0 34,15
7 Pihla Raitanen Lippis (11) Rannikon Ratsastajat ry 0 0 37,10
8 Milja Raitanen Lippis (15) Rannikon Ratsastajat ry 0 0 38,09
9 Jemina Luomala Roomus Reede (5) Torpan Ratsastajat ry 0 0 40,53
10 Petra Ulvi Lippis (6) Rannikon Ratsastajat ry 0 1 44,70
11 Milja Raitanen Otsium (1) Rannikon Ratsastajat ry 0 51,10
12 Elli Soini Masaratti (16) Torpan Ratsastajat ry 5 54,51
13 Vilma Jaatinen Keijumaan Hilma (2) Rannikon Ratsastajat ry 5 55,73
14 Jenni Taivassalo Sinja (12) Torpan Ratsastajat ry 8 67,71
15 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb (3) Prima Riders ry 10 77,34

Luokka 2 PRIX DE SUOMEN KONETALO OY 70cm, arv. 367.1 
19 lähtöä, 5 Sijoittuu.

1 Annika Parviainen Life Is Life Oulun Ratsastajat ry 0 0 35,22
2 Jonna Pajala Varssi (24) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 0 0 36,64
3 Anniina Lindvall Pin Rock's Full Of Life (4) Torpan Ratsastajat ry 0 0 36,81
4 Tarja Autio Pulun Onni (27) Prima Riders ry 0 0 36,97
5 Heidi Mustonen Bosom Friend (21) Oulun Ratsastajat ry 4 42,35

6 Tarja Autio Prima's Pioni Prima Riders ry 4 44,60
7 Rosa Nykänen Thorndale Tamara Bell (8) Haapaveden Ratsastajat ry 4 45,11
8 Veera Lapinoja Ilon-Alma (25) Rannikon Ratsastajat ry 4 45,40
9 Lotta Latukka Otsium (28) Rannikon Ratsastajat ry 4 48,77
10 Roosa Haapakoski Herr Dimka (19) Prima Riders ry 4 56,54

11 Jenna Hietasaari Maur (35) Prima Riders ry Hyl
11 Eveliina Tolonen Hop O'my Thumb (3) Prima Riders ry Hyl
11 Jemina Luomala Roomus Reede (5) Torpan Ratsastajat ry Hyl
11 Krista Nykänen Babette (9) Haapaveden Ratsastajat ry Hyl
11 Jenni Taivassalo Sinja (12) Torpan Ratsastajat ry Hyl
11 Elli Soini Masaratti (16) Torpan Ratsastajat ry Hyl
11 Lotta Latukka Keijumaan Hilma (17) Rannikon Ratsastajat ry Hyl
11 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C (18) Prima Riders ry Hyl
11 Henna-Riina Jokitalo Vinkan-Tuuli (22) Prima Riders ry Hyl

Luokka 3 PRIX DE TARRANIKKARI 80cm, arv. 367.1 
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Jonna Pajala Varssi (24) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 0 0 33,14
2 Annika Parviainen Life Is Life Oulun Ratsastajat ry 0 0 35,31
3 Tarja Autio Prima's Pioni Prima Riders ry 0 0 37,75

4 Tarja Autio Lord Charmant Prima Riders ry 0 0 44,71
5 Roosa Haapakoski Herr Dimka (19) Prima Riders ry 0 5 50,41
6 Veera Lapinoja Ilon-Alma (25) Rannikon Ratsastajat ry 4 43,32
7 Tarja Autio Pulun Onni (27) Prima Riders ry 4 52,00
8 Veera Junno Rockfield Perfection 274 C (18) Prima Riders ry 8 67,44

9 Tiina Ojala Trentino Colorado S (20) Prima Riders ry Hyl
9 Heidi Mustonen Bosom Friend (21) Oulun Ratsastajat ry Hyl
9 Ninja Moilanen Quastasia (29) Prima Riders ry Hyl
9 Lotta Latukka Erä-Armi (32) Rannikon Ratsastajat ry Hyl

Luokka 4 PRIX DE YLIVIESKAN HEVOSKESKUS OY 90cm+, arv. 367.1 
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Jemina Lastumäki Enterprice (33) Prima Riders ry 0 0 35,66
2 Jenna Jylkkä Irse (34) Prima Riders ry 0 10 54,06 (110)

3 Tarja Autio Lord Charmant Prima Riders ry Hyl
3 Jenna Hietasaari Maur (35) Prima Riders ry Hyl


1. TASON ESTEKILPAILU, 21.3. 2015 

TULOKSET

LUOKKA 1: Prix de Sähköliike M & T Oy Ristikko-40 cm arv. A.1.0

1. Eveliina Tolonen - Hop O'my Thumb, PRIMA; 0 vp
1. Sofi Edfelt - Lisen, EssRy; 0 vp
1. Santra Palosaari - HL Astor, Arts; 0 vp
1. Reeta Kulo - Supersara, PRIMA; 0 vp

LUOKKA 2: Prix de Ojala Group 60 cm arv. 367.1 (A2/A2)

1. Roosa Haapakoski - Herr Dimka, PRIMA; 0vp 44,37 / 0vp 31,43
2. Reeta Kulo - Supersara, PRIMA; 0vp 40,60 / 0vp 37,23 
3. Taina Siipola Erä-Iisak; RanRat, 0vp 43,41 / 0vp 38,40
4. Suvi Tolonen - Flying Mandy, RanRat; 4vp 54,72
5. Eveliina Tolonen - Hop O’my Thumb, PRIMA; 4vp 55,97

Sofi Edfelt - Lisen, EssRy; hyl.
Henna Luomajoki - For Emil, PRT; hyl.
Rinna-Riikka Alakangas - Ronja, Arts; hyl

LUOKKA 3: Prix de Maljus Oy 70 cm arv. 367.1 (A2/A2)

1. Veera Junno - Rockfield Perfection, PRIMA; 0vp 41,31 / 0vp 31,15
2. Reetta Utriainen - Borsalino, WinWin; 0vp 39,35 / 0vp 31,70
3. Heidi Hautamäki - Lemaksas, PRT; 0vp 41,22 / 0vp 32,78
4. Fanny Korkiakoski - Fuks, Ken98; 0vp 42,69 / 0vp 37,20 
5. Jenna Hietasaari - Maur, PRIMA; 0vp 45,85 / 0vp 41,30
6. Veera Lapinoja - Ilon Alma, RanRat; 4vp 41,94
7. Taina Siipola - Erä-Iisak, RanRat; 8vp 56,34

Julia Myllymäki - Parkroe Henry, KSUR; hyl

LUOKKA 4: Prix de Rautioseppä 80 cm arv. 367.1 (A2/A2)  

1. Jemina Lastumäki - Enterprice, PRIMA; 0vp 42,75 / 0vp 29,64
2. Veera Lapinoja - Ilon Alma, RanRat; 0vp 39,12 / 0vp 31,24
3. Heidi Hautamäki - Lemaksas, PRT; 0vp 38,10 / 0vp 31,90
4. Fanny Korkiakoski - Fuks, Ken98; 0vp 40,09 / 0 33,25
5. Suvi Tolonen - Flying Mandy, RanRat; 0vp 39,88 / 0vp 33,58
6. Jenna Hietasaari - Maur, PRIMA; 0vp / 4vp 36,42
7. Reetta Utriainen - Borsalino, WinWin; 0vp 38,41 / hyl.
8. Roosa Haapakoski - Herr Dimka, PRIMA; 4vp 45,03
9. Veera Junno - Rockfield Perfection 274 C, PRIMA; 4vp 51,97
10. Wila Enkvist - Elmo, EssRy; 4vp 67,28

LUOKKA 5: Prix de Visura Oy 90+ arv. 367.1 (A2/A2)

1. Jemina Lastumäki - Enterprice, PRIMA (100); 4vp 44,03

 

PRIMA RIDERS RY
1. TASON ESTEKILPAILUT 1.3.2015

TULOKSET

LUOKKA 1, RISTIKKO/40 CM

1. Petra Ulvi – Keijumaan Hilma, RanRat, poni; 0 vp
1. Ronja Alasimi – Ballymitty Boy, RanRat, poni; 0 vp
1. Iida Matila – Dekadents, PyRa; 0 vp
1. Reeta Kulo – Supersara, PRIMA; 0 vp
2. Jenna Jylkkä – Pramia, PRIMA; 4 vp
2. Kati Karjalainen – Haycape’s Fernando, RanRat, poni; 4 vp
2. Tonya Siipola – Love La Fair, RanRat, poni; 4 vp
2. Tuulia Turvanen – Keijumaan Hilma, RanRat, poni; 4 vp

LUOKKA 2, 60 CM

1. Heidi Mustonen – Bosom Friend, OR; 0 vp 35,82/0 vp 20,53
2. Annika Parviainen – Life is Life, OR; 0 vp 35,56/0 vp 24,16
3. Oona Huovari – Prima’s Pioni, PRIMA, poni; 0 vp 39,77/0 vp 25,25
4. Iida Matila – Dekadents, PyRa; 0 vp 38,50/0 vp 25,53
5. Roosa Mikkola – Roinelan Romeo, K-GR, poni; 0 vp 49,79/
0 vp 28,00
----------------------------------------------------------------------------------------------
6. Riikka Kangasvieri – Eldon, K-GR; 0 vp 42,12/4 vp 22,59
7. Roosa Haapakoski – Herr Dimka, PRIMA, poni; 0 vp 34,30/
4 vp 23,09
8. Lotta Latukka – Pin Roc’s Aramis, RanRat; 0 vp 40,63/4 vp 26,40
9. Miia Niskala – Keijumaan Hilma, RanRat, poni; 0 vp 41,18/4 vp 44,72
10. Anna-Maija Hirvelä – Valo-Raila, PRIMA; 4 vp 41,60
11. Veera Lapinoja – Ilon Alma, RanRat; 4 vp 42,17
12. Veera Junno – Rockfield Perfection, PRIMA, poni; 4 vp 55,39
13. Petra Ulvi – Haycape’s Fernando, RanRat, poni; 4 vp 1.00,24
14. Tonya Siipola – Love La Fair, RanRat, poni; 8 vp 1.08,18

Hylätty Ronja Alasimi – Ballymitty Boy, RanRat
Hylätty Jenna Hietasaari – Maur, PRIMA, poni
Hylätty Mari Karjalainen – Ballymitty Boy, RanRat, poni

LUOKKA 3A, 70 CM

1. Mari Karjalainen – Haycape’s Fernando, RanRat, poni; 0 vp 38,64/
0 vp 32,85 
2. Veera Junno – Rockfield Perfection, PRIMA, poni; 0 vp 39,75/ 
0 vp 36,41
----------------------------------------------------------------------------------------------
3. Jenna Hietasaari – Vehkalan Karoliina, PRIMA, poni; 0 vp 44,95/
0 vp 38,50
4. Roosa Haapakoski – Herr Dimka, PRIMA, poni; 8 vp 43,60

LUOKKA 3B, 80 CM

1. Veera Lapinoja – Ilon Alma, RanRat; 0 vp 45,14/0 vp 30,09
2. Pia-Mari Mattila – Heilstone, HaRa; 0 vp 36,56/0 vp 30,34
3. Annika Parviainen – Life is Life, OR; 0 vp 37,54/0 vp 33,47
----------------------------------------------------------------------------------------------
4. Ronja Seppä – Amigo XII, HaR, poni; 0 vp 41,59/0 vp 38,78
5. Marjo Keskitalo – Suzi Quatro, OJR; 0 vp 41,42/4 vp 26,13
6. Jenna Hietasaari – Maur, PRIMA, poni; 0 vp 45,35/hylätty
7. Heidi Mustonen - Bosom Friend, OR; 4 vp 38,42
8. Mira Niittykoski – Emiir, HaR; 4 vp 46,34
9. Riikka Kangasvieri – Eldon, K-GR; 4 vp 57,09
10. Tiina Ojala – Trentino Colorado S, PRIMA; 4 vp 57,53
11. Lotta Latukka – Pin Roc’s Aramis, RanRat; 12 vp 41,35

Hylätty Roosa Mikkola – Roinelan Romeo, K-GR, poni

LUOKKA 4, 90+ CM

1. Oona Huovari – Vehkalan Karoliina, PRIMA, poni (90); 0 vp 44,09/
0 vp 32,68
2. Pia-Mari Mattila – Heilstone, HaRa (90); 0 vp 39,15/0 vp 33,12
----------------------------------------------------------------------------------------------
3. Ronja Seppä – Amigo XII, HaR, poni (90); 0 vp 44,89/0 vp 35,00
4. Marjo Keskitalo – Suzi Quatro, OJR (90); 0 vp 45,46/4 vp 33,18
5. Jenna Jylkkä – Irse, PRIMA (110); 4 vp 44,13 
6. Tiina Ojala – Trentino Colorado S, PRIMA (90); 12 vp 43,85